Kotiček za otroke

NATISNI, IZREŽI, UPORABI

Spodaj se nahaja nekaj datotek v pdf obliki. V njih so različni materiali, ki jih lahko uporabiš za igranje. Prosi mamo, očeta ali drugo odraslo osebo, da ti pomaga natisniti in izrezati pripomočke. Ne pozabi, da se moraš pri igri nujno zabavati!

Slikovne kartice za urjenje fonološkega zavedanja

Pred tabo je igra, pri kateri boš potreboval_a veliko domišljije! Upoštevaj pravila, ki so zapisana v datoteki, in tvori nove besede. Igra bo še bolj zabavna, če prirediš tekmovanje. Le kdo bo zmagal?

Slušno razlikovanje J/L

Joj, ta presneta glasova J in L, včasih sta res zoprna! Spet sta jo zagodla … Vendar, tokrat imaš prilonost, da ju premagaš! Le poglej, kaj je tvoja naloga. Srečno!

Spomin – rime

Poznaš igro spomin? Ta spomin je nekoliko drugačen. Par sestavljata besedi, ki se rimata. Preden začneš, preberi namig, da boš že na začetku en korak pred sotekmovalcem: Da se dve besedi rimata, boš ugotovil_a lažje, če ju izgovoriš na glas. Vso srečo!

Križanka

Za vse otroke, ki radi napenjajo možgančke in iščejo besede.

E-IGRE

Spomin: Rime

Rad_a igraš spomin, pa trenutno nimaš soigralca? Nič hudega. Ta spomin lahko odigraš sam_a. Poišči pare, vendar pazi: Par predstavljata besedi, ki se rimata.

Kviz Kahoot: Preberi in označi

Pri tej igri prosi starše ali drugo odraslo osebo za pomoč.

1. Za začetek naj ti posodi mobilni aparat in na brskalniku odpre spletno stran https://kahoot.com, medtem ti klikni na spodnjo sliko kviza.
  2. Na računalniku klikni PLAY in izberi zelen okvirček CLASSIC. Pojavile se bodo številke, ki naj jih mama ali oče vpišeta v svoj mobilnik, pod zavihek PLAY! in pritisne ENTER . Potem naj ti preda telefon, kamor vpiši svoje izmišljeno ime. Ko se tvoje ime pojavi na računalniškem zaslonu, na računalniku knikni START.
  3. Tvoja naloga je, da na računalniškem zaslonu prebereš trditev, pogledaš sliko in prebereš odgovore. Nato na mobilnem aparatu klikni simbol, ki predstavlja pravilni odgovor.
  4. Zatem na računalniku 2x klikneš NEXT in odgovoriš na naslednje vprašanje. Tako ponavljaš, dokler ne prideš do konca kviza.
  5. Da bo igra bolj zabavna, povabi prijatelje, ki naj vsak na svoj telefon na enak način vpiše začetne številke, nato pa odgovarjajte vsak zase. Tekmujte, kdo zbere največ točk.

Zadnji glas v besedi je …

Pred tabo je igra, v kateri moraš povedati zadnji glas v besedi, ki je na fotografiji. Igro igraš tako, da:

1. klikneš na fotografijo (da se poveča),
  2. izgovoriš besedo na glas,
  3. izgovoriš zadnji glas v besedi,
  4. klikneš na vprašaj in preveriš odgovor (izpisal se ti bo glas in beseda s sliko, ki se začne na ta glas).

Uživaj!

Igra je namenjena urjenju slušnega zavedanja o posameznih glasovih, ki sestavljajo besedo.